Astăzi, la sediul Federației Române de Handbal, a avut loc tragerea la sorți pentru programul jocurilor din Liga Zimbrilor, sezonul 2026-2027. Astfel, prima ligă de handbal masculin va începe cu CSM Vaslui acasă, în Sala Polivalentă, prin partida cu SCM Politehnica Timișoara.
Un nou meci greu pentru formația vasluiană va fi chiar în runda a doua, cu Dinamo București, în deplasare, iar în etapa a 3-a va evolua din nou acasă, cu CSM Constanța. În runda a 4-a, CSM Vaslui va evolua tot acasă, cu nou-promovata CSO Teutonii Ghimbav. Celelalte jocuri: CSU Suceava (deplasare), HC Buzău (acasă), CS Medgidia (d), Steaua (a), CSM București (d), U’ Cluj (a), Potaissa Turda (d), Minaur Baia Mare (d). Pentru că în campionat sunt înscrise 13 echipe, în runda cu numărul 12 (penultima), CSM Vaslui va sta. (D.R.)






