![](https://www.tvtotal.ro/wp-content/uploads/2022/08/085377be-2ee6-4a11-a6e9-f7ce4436fc88-1024x668.jpg)
La sosirea echipajului de intervenție a fost găsit un băiețel care prezenta multiple leziuni în zona facială, rănile fiind produse după ce minorul a fost atacat de câinele familiei.
După ce a primit primul ajutor, iar rănile i-au fost dezinfectate și bandajate, copilul a fost transportat la Compartimentul de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Municipal Bârlad.
În ambulanță, copilul s-a strâns în brațele unei tinere paramedic voluntar și nu i-a mai dat drumul până la spital.
Cel mai probabil, copilul va fi transferat la o unitate medicală din municipiul Iași.