Vine Bulă de la școală și îi zice lui taică-su:
– Tată, tată! Am luat un 2 la mate!
Taică-su îi trage o mamă de bătaie! A două zi, vine Bulă şi zice:
– Tată, tată! Am luat un 2 și la geografie!
Taică-su îi trage iar o mamă de bătaie! A treia zi vine Bulă acasă și zice:
– Tată, tată! Am luat un 10 la muzică!
La care taică-su îi trage o palmă și zice:
– După cele întâmplate, tu mai ai chef de cântat?!







